Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Dopalacze kradną życie"

Data publikacji: 2018-07-23, Data modyfikacji: 2018-07-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Dopalacze są ogromnym zagrożeniem. Mają bardzo duży wpływ na pracę naszego mózgu oraz innych narządów.

Handlarze chcąc zachęcić najczęściej młodych ludzi sprawiają, że wygląd środków zastępczych jest niewinny. Sprzedają je pod postacią tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, naklejek tzw. „tatuaży". Opakowanie jest zazwyczaj kolorowe i atrakcyjne.

Dilerzy obchodzą prawo sprzedając dopalacze w sklepach lub przez internet jako tak zwane artykuły kolekcjonerskie nie do spożycia. Ich skład nie jest znany i wciąż modyfikowany. W związku z tym nie wiadomo także co zacznie się dziać z organizmem po ich spożyciu. Najczęściej osoba taka trafia do szpitala w stanie zagrażającym życiu.

Co należy zrobić jeśli jesteś świadkiem sytuacji związanej z dopalaczami? Poniżej podajemy dane kontaktowe do miejsc, gdzie znajdziesz pomoc:
- 800 060 800 - Infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego,
- 116 111 - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży,
- 800 100 100 - Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci,
- 800 121 212 - Dziecięcy telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

 

eb, Źródło artykułu: zyciepw.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wołomiński

Powiat wołomiński - powiat z siedzibą w Wołominie w centrum województwa mazowieckiego. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Kobyłka, Marki, Ząbki, Zielonka, Radzymin, Tłuszcz, Wołomin, Dąbrówka, Jadów, Klembów, Poświętne, Strachówka, a także miasta: Kobyłka, Marki, Ząbki, Zielonka, Radzymin, Tłuszcz, Wołomin.

Obszar powiatu wołomińskiego to różnorodne przyrodniczo i piękne miejsca do rekreacji w sam raz dla turysty spragnionego odpoczynku od zgiełku miast. Coraz większą popularność zdobywa tutaj agroturystyka. Znajduje się tutaj wiele ciekawych pod względem architektonicznym miejsc. Najważniejszym jest z pewnością barokowy kościół p.w. Świętej Trójcy w Kobyłce. To jeden z grupy najcenniejszych zabytków budownictwa sakralnego w naszym kraju.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola