Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zielonka zaprasza do składania wniosków o "Dobry start"

Data publikacji: 2018-07-23, Data modyfikacji: 2018-07-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Świadczenie rządowe "Dobry start" to kwota 300 zł przysługująca raz w roku osobom, które nie ukończyły 20 lat. Dzieci niepełnosprawne do 24 roku życia otrzymają tą pomoc. Oczywiście pod warunkiem, że się uczą.

Dziecko, którego rodzice ubiegają się o dopłatę musi uczyć się w szkole. Pieniądze nie przysługują przedszkolakom, ani uczniom klas zero.

Wniosek mogą złożyć następujące osoby:
- mama dziecka,
- tata dziecka,
- opiekun prawny,
- opiekun faktyczny dziecka,
- rodzic zastępczy,
- osoba prowadząca rodzinny dom dziecka,
- dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Mieszkańcy Zielonki mogą składać dokumenty w Urzędzie Miasta. Od dnia 1 lipca 2018 roku wnioski można wysyłać elektronicznie, zaś papierowe przyjmowane będą od 1 sierpnia 2018 roku. Czas na złożenie stosownych wniosków, rodzice mają do 30 listopada 2018 roku.

Na podstawie dokumentów złożonych w lipcu i sierpniu 300 zł wpłynie do rodzin maksymalnie do 30 września. Kolejne wypłaty planowane są do dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

 

eb, Źródło artykułu: zielonka.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
wołomiński

Powiat wołomiński - powiat z siedzibą w Wołominie w centrum województwa mazowieckiego. Został utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Kobyłka, Marki, Ząbki, Zielonka, Radzymin, Tłuszcz, Wołomin, Dąbrówka, Jadów, Klembów, Poświętne, Strachówka, a także miasta: Kobyłka, Marki, Ząbki, Zielonka, Radzymin, Tłuszcz, Wołomin.

Obszar powiatu wołomińskiego to różnorodne przyrodniczo i piękne miejsca do rekreacji w sam raz dla turysty spragnionego odpoczynku od zgiełku miast. Coraz większą popularność zdobywa tutaj agroturystyka. Znajduje się tutaj wiele ciekawych pod względem architektonicznym miejsc. Najważniejszym jest z pewnością barokowy kościół p.w. Świętej Trójcy w Kobyłce. To jeden z grupy najcenniejszych zabytków budownictwa sakralnego w naszym kraju.

 

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola